Chcemy mieć piękne zęby, a więc nie ma co się dziwić, że cały czas szukamy nowych propozycji jeśli chodzi o pastę do zębów i szczoteczki, które są nam oferowane. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w dużej mierze to właśnie od nich zależeć będzie fakt, dokładnego usunięcia bakterii z naszej jamy ustnej. Oferowane są nam zwykłe szczoteczki do zębów, które wprawiane są w ruch pracą naszych rąk. Możemy również wybrać szczoteczki elektryczne, które za pomocą specjalnego silniczka elektrycznego wprawiają główkę szczoteczki w ruch.

Ale obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się szczoteczki soniczne. W tym ostatnim przypadku za usuwanie bakterii odpowiadają fale dźwiękowe. Dzięki temu łatwiej jest nam utrzymać właściwą higienę nawet tych miejsc, które są położone głębiej w jamie ustnej.

Co wiemy jeśli chodzi o szczoteczki soniczne?

Zanim dokonamy jakiegoś zakupu, w pierwszej kolejności powinniśmy się jak najwięcej dowiedzieć na temat danego produktu.

Jeśli chodzi o szczoteczki soniczne, to warto wiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z falami dźwiękowymi, które mają określone natężenie. Jest ono ustawione na takiej częstotliwości, aby fale te działały bakteriobójczo. Poza tym, tego typu szczoteczki soniczne wykonują znacznie więcej obrotów główki na minutę, niż zwykłe szczoteczki elektryczne, a to także pozytywnie wpływa na ich skuteczność. Istotne jednak jest tutaj to, że decydując się na szczoteczki soniczne, nie tylko zyskujemy większą ilość obrotów główki, ale również mamy pewność, że fale dźwiękowe sięgają dalej niż same włókna znajdujące się w główce szczoteczki.

To też sprawia, że wprowadzane w ruch są cząsteczki śliny, a wraz z nimi pasta, która się w niej znajduje. Te wszystkie elementy sprawiają, że takie szczoteczki soniczne są skuteczniejsze w swoim działaniu.

Dlaczego warto wybierać szczoteczki soniczne?

Jeśli zastanawiamy się, czy powinniśmy wybrać szczoteczki soniczne, które zazwyczaj są trochę droższe od elektrycznych, to z pewnością warto poznać ich mocne strony. Przede wszystkim szczoteczki soniczne dzięki swoim ruchom wymiatająco-pulsacyjnym nie ranią dziąseł, a to oznacza, że są one zdrowsze i nie krwawią.

Co więcej, chociaż szczoteczki soniczne są niezwykle skuteczne jeśli chodzi o swoje działanie, to jednocześnie są bardzo delikatne, a to oznacza, że nie musimy się obawiać o stan zębów, ponieważ nie niszczą one szkliwa. Jeśli podejmiemy decyzję, że w naszej łazience mają się pojawić szczoteczki soniczne, to warto wiedzieć, że możemy wybrać model, który pozwoli nam na korzystanie ze specjalnej aplikacji. Dzięki niej będziemy mogli śledzić postępy w myciu zębów i sprawdzić, które obszary naszej jamy ustnej są jeszcze zbyt słabo przez nas umyte, jak również to, czy z odpowiednią siłą dociskamy szczoteczkę do zębów. Jeśli zależy nam na prawidłowej higienie jamy ustnej, która z kolei przełoży się na czystsze i zdrowsze zęby, to warto zobaczyć co mogą nam zaproponować szczoteczki soniczne.

Działają one dokładniej, a jednocześnie delikatniej, więc nie będziemy musieli się obawiać zranionych dziąseł, czy tego, że podczas mycia zębów będziemy z nich ścierać szkliwo – nic takiego nie będzie miało miejsca. Co więcej szczoteczki soniczne pomogą nam dotrzeć do miejsc, które są położone dalej, a więc takich, które ciężko jest dokładnie umyć zwykłą szczoteczką do zębów. Jeśli chcemy mieć pewność, że dobrze myjemy nasze zęby, że docieramy do każdego zakamarka jamy ustnej i jednocześnie z odpowiednią siłą dociskamy włókna do naszych zębów, to z pewnością powinniśmy wybrać szczoteczki soniczne pozwalające na połączenie ich z aplikacją w naszym telefonie.