Jeśli zauważymy, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niedobrego, że nasze ciało w jakiś sposób się zmienia i te zmiany nam się nie podobają, to jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza. On postawi odpowiednią diagnozę, a następnie powie, jakie działania powinniśmy podjąć, aby zatrzymać ten proces. Jak się okazuje, coraz częściej wykorzystywana jest skleroterapia brzesko nam ją może zaproponować, a ponieważ pracują tam najlepsi specjaliści, to możemy być pewni, że taki zabieg będzie całkowicie bezpieczny. Taka skleroterapia brzesko może być stosowana jako samodzielny zabieg, ale może być również uzupełnieniem metod termicznych czy chirurgicznych. Wiele będzie tutaj zależało od naszych naczyń i od decyzji lekarza.

Kiedy powinna być przeprowadzona skleroterapia brzesko?

Jeśli na naszych nogach pojawiły się żylaki, to z pewnością powinniśmy zacząć działać jak najszybciej. One nie tylko będą wizualnie prezentowały się coraz gorzej, ale również będą stanowiły spore zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego warto się udać do lekarza, aby ocenił on stan naszych żylaków i ocenił, czy może nam tutaj pomóc skleroterapia brzesko. Jest to zabieg, który pozwoli na zamknięcie naszych żył, do czego wykorzystuje się środek chemiczny, podawany właśnie w światło żyły.

Powoduje on chwilowy stan zapalny, który doprowadza do włóknienia żył i ich zamykania. Taka skleroterapia brzesko jest przeprowadzana pod pełną kontrolą, a więc możemy być pewni, że wszystko odbędzie się dokładnie tak jak powinno.

Jak przebiega skleroterapia brzesko?

Warto mieć świadomość, że taka skleroterapia brzesko odbywa się pod kontrolą USG, a wszystko to po to, aby mieć pewność, że środek chemiczny został podany dokładnie tam gdzie powinien, co oznacza, że zostaje zmniejszone ryzyko pojawienia się powikłań.Oczywiście zanim zostanie nam zalecona taka skleroterapia brzesko, najpierw będziemy musieli przejść wiele różnych badań, aby można było ocenić stan naszych żył i stwierdzić, czy tego typu metoda będzie wystarczająca, czy może powinniśmy ją zastosować jako wsparcie dla innych metod leczenia żylaków, jak chociażby tych chirurgicznych. Oczywiście, zanim skleroterapia brzesko zostanie przeprowadzona, trzeba będzie również sprawdzić, czy nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Możemy się obawiać czy taka skleroterapia brzesko jest bezpieczna, a to oznacza, że warto wówczas porozmawiać z lekarzem, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości i odpowie na wszystkie nasze pytania. Co istotne, to taka skleroterapia brzesko odbywa się pod pełną kontrolą, a to oznacza, że ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest naprawdę niewielkie. Dodatkowo może być stosowane jako profilaktyka chorób żylnych, jak również pozwoli na usunięcie zmian naczyniowych, które już powstały. Jeśli pozwolimy, aby została na nas przeprowadzona skleroterapia brzesko, będziemy mogli poprawić jakość naszego życia i pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

W końcu to powinno być dla nas najważniejsze.