Wiele się mówi o tym, jak szkodliwe jest nadmierne wystawianie się na działanie promieni słonecznych. Z tego też powodu lekarze ostrzegają, aby unikać słońca w tych godzinach, kiedy jest ono najsilniejsze, a więc między godziną 12 a 15. Dodatkowo zalecają również odpowiednie kosmetyki, jak i inne środki, które będą miały nas chronić przed nadmiernym działaniem słońca. Jeśli się do nich nie zastosujemy, przyczynimy się nie tylko do szybszego starzenia się skóry, ale również do pojawienia się nowotworu skóry. Dlatego też warto wiedzieć jak się zachowywać i co stosować, aby chronić naszą skórę przed słońcem.

Odpowiednie kosmetyki

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że możemy tutaj korzystać ze specjalnych kosmetyków do opalania.

Oferowane są one z różnymi filtrami, a to oznacza, że sami będziemy mogli zdecydować, z jaką siłą będą miały chronić naszą skórę. Im większy filtr mają takie kosmetyki do opalania, tym mniej promieni słonecznych przedostaje się do naszej skóry, a to oznacza, że tym mniej jej szkodzą. Takie kremy przeciwsłoneczne z najmocniejszym filtrem powinny być stosowane przede wszystkim przez dzieci, osoby starsze, jak i tych, którzy mają stosunkowo jasną cerę. Warto wiedzieć, że stosowanie tego typu preparatów nie tylko chroni naszą skórę przed wnikaniem promieni słonecznych co może prowadzić do pojawienia się nowotworu, ale także chroni ją przed poparzeniem słonecznym. To oznacza, że takie kremy do opalania powinniśmy w czasie wakacji nakładać za każdym razem, kiedy planujemy wyjść na dwór. Nawet jeśli wydaje nam się, że słońce już tak mocno nie świeci.

O tym także warto wiedzieć

Trzeba tutaj również powiedzieć, że kosmetyki do opalania oferowane są nam w różnych rodzajach, a więc znajdziemy również takie, które będą odporne na wodę. To oznacza, że spokojnie będziemy mogli je stosować nad jeziorem, morzem czy nad basenem. Wówczas będziemy mogli korzystać z przyjemności kąpieli w chłodnej wodzie, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że nasza skóra jest chroniona przed działaniem promieni słonecznych. Co jest tym ważniejsze, że w pobliżu wody działają one z jeszcze większą siłą. Ale pamiętajmy, że takie kremy do opalania to nie wszystko. W miarę możliwości powinniśmy unikać przebywania na dworze w najmocniejszym słońcu.

Poza tym, warto zakładać kapelusze z szerokim rondem, które dokładnie będą zakrywały naszą twarz i ramiona, można także zdecydować się na noszenie parasola. Warto tutaj wybierać również jasne ubrania, które wykonane są z przewiewnych materiałów, abyśmy nie dopuścili do przegrzania organizmu. Jeśli zastosujemy się do tych rad, a dodatkowo jeszcze zastosujemy kremy przeciwsłoneczne, to możemy być pewni, że z wakacji wrócimy delikatnie opaleni, a słońce w żaden sposób nie będzie miało negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Korzystajmy ze słońca, bo oferuje nam ono witaminę D, która w inny sposób jest ciężko przyswajana i trudniej jest ją pozyskać. Jednak pamiętajmy, aby robić to mądrze i przy wykorzystaniu odpowiedniego zabezpieczenia. Bo słońce choć ma nam wiele do zaproponowania, to jednak może być dla nas również niebezpieczne.