Trudno wskazać osobę, która choć raz nie pokusiła się o zmianę swojej diety. Na zmianę nawyków żywieniowych decydujemy się często po to, by zrzucić parę kilogramów lub wręcz przeciwnie – by zdrowo przybrać na masie. Odpowiednia dieta pomoże nam też zacząć zdrowo się odżywiać, spożywając posiłki pełne witamin i minerałów. Diety mogą być też układane pod kątem danych chorób. Inne plany dietetyczne będą dla cukrzyków, a inne dla bezglutenowców i osób z chorobami tarczycy. Samodzielne układanie diety, bez znajomości podstaw dietetyki, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepsze efekty uzyskamy, gdy zgłosimy się po pomoc do specjalisty, który ułoży dla nas indywidualny plan dietetyczny, podyktowany nie tylko naszymi preferencjami smakowymi, ale i stanem zdrowia.

Współpraca z dietetykiem

Uważasz, że współpraca z dietetykiem to nie tylko strata pieniędzy, ale i czasu,? Wolisz samemu ułożyć dietę na podstawie informacji zawartych w Internecie? Uważaj! Układając samemu własny plan dietetyczny, bez znajomości zagadnień z zakresu dietetyki, możesz nie tylko nie osiągnąć oczekiwanych efektów, ale możesz również sobie zaszkodzić. Szczególnie, jeśli układasz dietę pod kątem danej choroby – cukrzycy czy Hashimoto. Gotowe plany znalezione w Internecie zazwyczaj nie przyniosą znakomitych rezultatów. Dlaczego? Bo nikt nie ułożył takiego planu pod Ciebie! Dlatego tak istotne jest, by plan diety układać przy współpracy z doświadczonym dietetykiem.

Indywidualne plany dietetyczne online

Dietetyk przygotuje dla Ciebie indywidualny plan dietetyczny. Weźmie pod uwagę Twoje potrzeby, preferencje smakowe, a nawet możliwości czasowe na przyrządzanie posiłków i ich spożywanie w trakcie dnia. Taka dieta będzie skuteczna, bo będzie dostosowana do Ciebie! Będzie odżywcza, czyli bogata w dane składniki odżywcze, smaczna, a także łatwa w stosowaniu. Dietetyk ułoży taki plan dietetyczny, który wpasuje się w dany styl życia – ten spokojny lub ten aktywny. Czym jest zatem indywidualny plan dietetyczny? To nie jest taki gotowy plan odżywiania z rozpisanymi posiłkami, który byłby odpowiedni dla większości osób. To jest plan układany wyłącznie pod daną osobę i mający konkretny cel żywieniowy. Inny plan dietetyczny będzie miała osoba z nadwagą, która dąży do zgubienia paru kilogramów, a inny plan będzie opracowany dla osoby, która codziennie ćwiczy lub wprost przeciwnie – prowadzi siedzący tryb życia. Inne zapotrzebowanie kaloryczne mają kobiety, a inne mężczyźni. Inne dorośli, osoby starsze, nastolatkowie i dzieci. Prz układaniu planu dietetycznego bierze się pod uwagę wszystko! A każdy z nas jest przecież inny, dlatego nie będzie dwóch takich samych planów dietetycznych. Dietetyk ułoży dla Ciebie spersonalizowany plan żywieniowy.

Dlaczego warto zdecydować się na indywidualny plan dietetyczny?

Jeśli zależy Ci na racjonalnym odżywaniu i osiągnięciu danego celu, zgłoś się do doświadczonego dietetyka, aby ten, uwzględniając Twoje potrzeby i preferencje, ułożył indywidualny plan dietetyczny. W czasie pierwszego spotkania dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad, by zebrać informacje o Twoim zdrowiu, nawykach żywieniowych i trybie życia. Razem ustalicie cele i priorytety. Już podczas takiego pierwszego spotkania powinieneś otrzymać pierwszy plan diety, ułożony wyłącznie dla Ciebie. Przy kolejnych wizytach taki plan będzie poprawiany, by na bazie doświadczeń, jak najlepiej dostosować go do danej osoby. Dlaczego warto? Bo otrzymasz plan zawierający zbilansowane posiłki dostosowane tylko do Ciebie – Twojego stanu zdrowia, preferencji smakowych, możliwości czasowych i stylu życia.