Mogłoby się wydawać, że oddychanie jest dla nas tak naturalnym procesem, że nawet nie musimy się zastanawiać nad tym, jak to robić. Prawda jednak jest taka, że bardzo często można spotkać dzieci, które śpią z otwartymi ustami, a to oznacza, że ich sposób oddychania jest zaburzony. Jak wytłumaczy nam logopeda koszalin, prawidłowe oddychanie powinno się odbywać przez nos. Wówczas nie tylko powietrze jest lepiej oczyszczone i ogrzane, ale również język ustawiony w odpowiedni sposób masuje podniebienie, jak i żuchwa jest stymulowana. To wszystko przekłada się na to, że dziecko jest wyspane i ma prawidłowo rozwinięte narządy mowy.

Jak jednak przekonuje logopeda koszalin, wiele dzieci oddycha w niewłaściwy sposób, co prowadzi do zmęczenia, ponieważ komórki nie otrzymują odpowiedniej ilości tlenu, jak również do zmiany w wyglądzie dziecka, ponieważ narząd żucia nie jest odpowiednio stymulowany.

Warto posłuchać o czym nam mówi logopeda koszalin

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic złego w tym, że dziecko śpi z otwartymi ustami. Jednak logopeda koszalin wyjaśni nam, że dochodzi wówczas do osłabienia napięcia mięśniowego w wargach, a to oznacza, że efektem takiego nieprawidłowego oddychania, mogą być wady wymowy. Bardzo ważne będzie tutaj to, aby nasze dziecko jak najszybciej trafiło pod opiekę specjalistów, którzy pomogą mu w prawidłowym oddychaniu. Najpierw trzeba będzie znaleźć przyczynę takich problemów – może się okazać, że to wynik alergii.

Dlatego też z jednej strony powinniśmy dopilnować, aby nasze dziecko zbadał logopeda koszalin, a z drugiej chociażby alergolog, który przepisze odpowiednie leki. Jeśli nasza pociecha systematycznie będzie wykonywała zalecane ćwiczenia, to możemy być pewni, że szybko poradzi sobie z tym problemem i wzmocni odpowiednie mięśnie.

Logopeda koszalin zada wiele różnych pytań

Jeśli nasze dziecko ma wadę wymowy, to jak najszybciej powinniśmy udać się do specjalisty, który pomoże nam ją skorygować. To oznacza, że warto dopilnować, aby naszą pociechę zbadał logopeda koszalin. Może się okazać, że będzie on się opierał na obserwacji naszego dziecka, ale może również nam zadać wiele pytań, odnośnie chociażby tego, czy śpi ono z zamkniętymi ustami czy z otwartymi.

Im większą wiedzę będzie posiadał logopeda koszalin, tym łatwiej będzie mu dobrać odpowiednie ćwiczenia, które będą miały wzmocnić narządy odpowiedzialne za prawidłową mowę. Oczywiście, istotne będzie to, że z jednej strony logopeda koszalin będzie ćwiczył z naszym dzieckiem podczas spotkań, jednak nie możemy tutaj zapominać o tym, że równie ważne będzie to, abyśmy i my wykonywali zalecone ćwiczenia w domu. Zobaczmy gdzie przyjmuje logopeda koszalin i jakie ma on opinie. Im szybciej zapiszemy się do niego na wizytę, im poważniej podejdziemy do ćwiczeń, które będą nam przez niego zalecone, tym większa będzie szansa, że nasze dziecko nie tylko poprawi swoją wymowę, ale również zacznie oddychać w prawidłowy sposób, czyli przez nos i przy zamkniętych ustach. Taki logopeda koszalin z jednej strony pokaże nam różne ćwiczenia, które będą miały wzmocnić żuchwę i mięśnie twarzy naszego dziecka, a z drugiej strony dokładnie wyjaśni nam, dlaczego tak ważne jest prawidłowe oddychanie, które odbywa się przez nos.

Dodatkowo jeszcze musimy podkreślić, że logopeda koszalin ćwiczenia dobiera indywidualnie do każdego pacjenta, a więc możemy mieć pewność, że będą tutaj wzmacniane te aspekty, które u naszego dziecka są najsłabsze. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy jak najszybciej znaleźli się u tego specjalisty.