Rozdwojone końcówki to problem wielu osób, które mają trochę dłuższe włosy. Nic dziwnego, że tak się dzieje, skoro wpływają one na ogólny wygląd włosów i sprawiają, że nie prezentują się one już tak ładnie. Dlatego też, warto wiedzieć, jak zapobiegać takim rozdwojonym końcówkom i w jaki sposób sobie z nimi radzić, aby ten problem jak najmniej nas dotyczył.

Regularne przycinanie

Musimy się pogodzić z tym, że włosy będą się rozdwajały, ponieważ ulegają uszkodzeniu. Ocieramy nimi o szale, kurtki, o poduszki, a to wszystko wpływa negatywnie na ich fakturę i sprawia, że zaczynają się one rozdwajać. Dlatego tak ważne jest to, aby regularnie, najlepiej co 6 – 8 tygodni je przycinać. Nie potrzeba dużo, wystarczy od 50 – 250 mm, a nasze włosy będą wyglądały pięknie i będą pozbawione rozdwojonych końcówek.

Jak zapobiegać?

Jeśli już wiesz co zrobić, kiedy pojawią się rozdwojone końcówki, to czas abyś dowiedziała się też, co zrobić, aby im zapobiegać. Przede wszystkim powinnaś trzymać się jak najdalej od różnego rodzaju środków chemicznych. Jeśli już musisz farbować włosy, to wybieraj te najbardziej delikatne farby, a do tego stosuj częściej odżywkę, która będzie miała o nie dbać. Nakładaj również olejki i maseczki, które będą miały chronić włosy przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy chlor w basenie. Warto też zainwestować w grzebień, który będzie odpowiadał potrzebom twoich włosów. Jeśli są one grube, to warto zainwestować w grzebień, który ma szerszy rozstaw ząbków. Uważaj również podczas szczotkowania, zbyt mocne ich szarpanie także będzie miało negatywny wpływ na wygląd naszych włosów i ich rozdwajanie się. Dlatego też, nie możesz przesadzać z ich szczotkowaniem, częste ich czesanie w ciągu dnia, przyniesie rezultaty odwrotne od zamierzonych. Włosy zamiast prezentować się piękniej, będą bardziej zniszczone i będą wyglądały gorzej. Z tego też powodu musisz zwrócić uwagę na gumki i akcesoria do włosów, z których korzystasz. Te cienkie, w które włosy będą się zaplątywały i które zbyt mocno będą ściskały włosy, również będą miały na nie zły wpływ. Im lepiej będziemy dbać o nasze włosy, tym większa będzie szansa, że nie będą się one łamały, ani rozdwajały. Nie mniej, warto też wiedzieć, że systematyczne ich podcinanie pozwoli zapobiegać rozdwajającym się końcówkom i sprawi, że nasze włosy będą się prezentowały naprawdę zdrowo. Jednak żeby tak było, korzystaj ze specjalnych, dobrze naostrzonych nożyczek, które faktycznie będą cięły włosy, a nie szarpały.