Krople do oczu to preparaty z których korzysta bardzo wiele osób. Mogą mieć wiele właściwości, lecz jedną z najpopularniejszą i zawsze występującą jest nawilżenie. Jak się okazuje, same krople mogą być jednym z najszybciej działających środków. Skutki ich użycia można zauważyć niemalże natychmiastowo i przynoszą skutecznie ulgę. Jednak sięganie po krople nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Bowiem ludzie są różni i zmagają się z wieloma schorzeniami. Dziś skupimy się na tych, którzy dodatkowo cierpią na różne alergie i muszą bardzo uważać na to na jakie środki się decydują.
Jakie krople do oczu na alergię?
Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wcześniejsza wizyta u okulisty i sprecyzowanie potrzeb indywidualnie. Jednak jeśli pacjent nie ma na to czasu i chce udać się do apteki w drodze do pracy, musi pamiętać o co pytać i jakie krople najlepiej wybierać. W przypadku alergików, najważniejszą cechą kropel do oczu będzie to, aby były one wolne od jakichkolwiek konserwantów. Powinny być więc zbliżone do jak najbardziej naturalnych i na takich składnikach wówczas bazować. W innym przypadku, nieumiejętny wybór mógłby spowodować dodatkowe podrażnienia i wystąpienie reakcji alergicznych. Co ważne, za każdym razem należy dodatkowo sprawdzać datę przydatności do użycia. Niezależnie od tego jaki rodzaj kropli będzie zastosowany, każde mogą zmieniać swoje właściwości pod wpływem mijającego czasu. Jeśli więc chcesz skorzystać z kropli, ale nie masz czasu na konsultację u okulisty, skorzystaj z rady farmaceuty, który z pewnością dobierze środek odpowiadający twoim potrzebom.
Co oprócz kropli?
Czasem krople mogą okazać się niewystarczające. Zwłaszcza w okresie wiosennym, gdy rozpoczyna się czas pylenia, a trwać może bardzo długo. Wśród objawów u alergików odnaleźć wtedy można: podrażnienie oczu, zaczerwienienie, swędzenie, a nawet opuchlizna. Dlatego dobrze jest znać domowe sposoby na to, by uczucie dyskomfortu zminimalizować. Jednym ze skutecznych działań jest kompres zamoczony wcześniej w lodowatej wodzie. Tak przygotowany kładzie się na oczy i odczekuje około dziesięciu minut. Można go stosować nawet kilka razy dziennie. Alternatywą, która równie dobrze się sprawdza jest kompres z przygotowanego wcześniej naparu z nagietka lub świetlika. Każdy alergik powinien także zwrócić uwagę na ochronę swoich oczu, także tą mechaniczną. Mowa o okularach przeciwsłonecznych oraz częstym przemywaniu twarzy w celu pozbycia się drażniących alergenów.
Dodaj komentarz