Nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie, a szczególnie panie, chcą wyglądać atrakcyjnie. Składa się na to wiele czynników. Oprócz tego, co zwykliśmy nazywać urodą, liczy się również sylwetka. Proporcje ciała, jego budowa. Bywa, że nazywa się to „zgrabnością” i w gruncie rzeczy termin ten odnosi się wyłącznie do kobiet. Oczywiście istnieje wiele czynników, jakie wpływają na te fizyczne aspekty. Dieta, styl życia, charakter pracy, zakres fizycznej aktywności – dość długo można wskazywać istotne czynniki. Pojawia się przy tym pytanie o metody i techniki, które są w stanie pomóc wymodelować sylwetkę idealną. Być może w grę wchodzi odpowiedni sprzęt. Jeśli tak, to jaki konkretnie i o jakim charakterze? Czasami pojawia się hasło: elektrostymulacja – patent na piękne ciało.

Czy rzeczywiście można powiedzieć,

że ta technika jest w stanie zapewnić nam idealną sylwetkę? W życiu generalnie nie ma tak łatwo. Nie oznacza to jednak, że za pomocą specjalnie dobranych prądów nie można pobudzać mięśni do większego wysiłku i co za tym idzie wspomagać proces przemiany poszczególnych partii ciała. Istnieją urządzenia, które kuszą nas tego typu korzyściami. Część z nich kosztuje niewiele i tu pojawia się pytanie, czy należy z nich wobec tego korzystać? Niektóre raczej na pewno nie okażą się efektywne. Jednak te od cenionych producentów i odpowiednio zaprojektowane mogą pomóc.

Tylko tyle i aż tyle.

Stymulacja prądem pomaga, ale nie jest cudownym remedium Tak naprawdę wszyscy eksperci zajmujący się kształtowaniem sylwetki, w tym doświadczeni trenerzy personalni, powiedzą jasno. Nie ma poprawy wyglądu oraz kształtu sylwetki bez odwołania się do sportu, rekreacji i racjonalnego żywienia. Kombinacja tych czynników całkowicie wystarczy, aby rezultat był doskonały. Pod warunkiem, że konkretna osoba wykaże się konsekwencją i determinacją, bo bez tego nie ma mowy o sukcesie w żadnym aspekcie. I nie da się tych postaw zastąpić żadnym akcesorium, jakie będzie „chudnąć” za nas. Elektrostymulacji również to dotyczy. Nie można więc powiedzieć, że elektrostymulacja to patent na piękne ciało. Ale z drugiej strony nie można też powiedzieć, że jest ona globalnie nieefektywna i nie pomoże. Dobrze działające urządzenie stymulujące mięśnie jest w stanie wspomagać skuteczność modelowania konkretnych partii ciała, takich jak brzuch czy ręce. Warto jednak nie podejmować kroków z tym związanych we własnym zakresie bez konsultacji ze specjalistą. Trzeba korzystać wyłącznie ze sprzętu, jaki posiada aprobatę naszego trenera. On również powinien udzielić porad związanych z tym, jak prawidłowo stosować urządzenie i w jakim wymiarze czasowym.