Często zapominamy o tym, że to co jemy, ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i ciało. Czy to spowodowane pośpiechem czy lenistwem, zamiast przygotowywać zdrowe posiłki, sięgamy po dania pierwsze z brzegu, niejednokrotnie dość mocno zmodyfikowane. Dlatego też, możemy być zaskoczeni tym, jak bardzo łączy się dietetyka z dermatologią.

Żywienie dostarcza witamin

Dobrze zbilansowana dieta powinna do naszego ciała dostarczać niezbędne witaminy i minerały, tak abyśmy mogli zapewnić naszemu organizmowi wszystko to co niezbędne. Jeśli w naszej diecie będzie brakowało żelaza, to nie tylko będziemy osłabieni, ale także może się pojawić łupież na naszej głowie, a nasze włosy stracą blask. Dodatkowo spożywanie mocno przetworzonych produktów, będzie wpływało na naszą skórę. Może być ona przesuszona, mogą pojawić się na niej nieestetyczne krostki, a do tego mogą też wystąpić różnego rodzaju przebarwienia, które nie dodadzą nam urody. Dlatego też, warto mieć zbilansowaną dietę, która będzie zapewniała nam wszystko to co niezbędne do prawidłowego odżywiania. A jeśli sami nie potrafimy takiej stworzyć, to najlepiej zrobimy, jeśli udamy się do dietetyka. On powie nam, co powinniśmy jeść i w jakich ilościach, a także ułoży jadłospis, który będzie idealnie dobrany do potrzeb naszego organizmu.

Co z dermatologiem?

Może się okazać, że wystarczy zmienić sposób odżywiania i nasza skóra będzie się prezentowała znacznie ładniej. Ale może się też okazać, że chociaż za radą dietetyka jemy zdrowo, to nadal mamy problemy ze skórą. Wówczas może nam pomóc dermatolog. Po przeprowadzeniu wywiadu odnośnie naszej diety i sposobu życia, będzie on mógł ocenić naszą skórę i powiedzieć, czego konkretnie jej potrzeba. Dodatkowo w razie potrzeby może nam zapisać odpowiednie leki, które pomogą zmniejszyć stany zapalne, co umożliwi nam pozbycie się np. łupieżu czy placków wysuszonej skóry. Jeżeli połączymy wiedzę dietetyka odnośnie prawidłowego odżywiania i wiedzę dermatologa odnośnie właściwej pielęgnacji skóry, to może się okazać, że bez najmniejszego problemu, będziemy umieli sprawić, aby nasza skóra była gładka i jędrna, a do tego pozbawiona różnych, mało estetycznych plam i krost. Tak naprawdę wiedza, którą uzyskamy od dietetyka i dermatologa będzie się uzupełniała, a co się z tym wiąże, dzięki nim będziemy mogli wyraźnie poprawić stan i wygląd naszej skóry, sprawiając, że będziemy się znacznie lepiej czuli sami ze sobą. Dlatego też, warto od czasu do czasu umówić się na takie wizyty.